Technika pro kompostování, biomasu a obnovitelné zdroje energie

Rauch AXERA - H EMC 12-42m

EMC: jiný způsob vážení

S EMC nabízí RAUCH automatické měření průtoku hnojiva a regulaci pro každý výpad separátně kde toto řešení rovněž umožňuje hraniční hnojení bez dalších doplňků a nastavení stroje. AXERA se systémem EMC je rozmetadlo, které při práci nenajde konkurenci. Kontaktujte nás pro více informací ohledně tohoto modelu.

Integrované elektronické dávkování hnojiv a sériový Jobcomputer otevírá již dnes nástup do technologie ISOBUS. AXERA-H EMC - připravena pro veškerá nasazení v precizním zemědělství.

EMC: Nová dimenze u techniky hnojení

Elektronické měření průtoku hnojiv EMC pro hydraulicky poháněnou AXERA-H umožňuje automatické nastavení dávky hnojiva a dodržení u každého otevření výpadu v závislosti na vlastnostech sypkosti hnojiv v průběhu rozmetání.

EMC tak představuje měření průtoku pevných látek. Zkouška dávky je zbytečná, poněvadž regulační systém i při neznámých vlastnostech hnojiv již po několika sekundách vypočítá korektní faktor sypkosti a podle toho dávkovací šoupátka nastaví.

Princip EMC je založen na geniálním poznání: Hnací točivý moment rozmetacího disku je proporcionální k průtoku hnojiv.

EMC systém se vždy znovu kalibruje sám, když se dávkovací šoupátko na konci pole uzavře.

Mezinárodní ocenění

  • Zlatá medaile na veletrhu AGRITECHNIKA 1999 v Hannoveru
  • Zlatá medaile na veletrhu Agribex 2000 v Belgii
  • Zlatá medaile na veletrhu SIMA 2001 Paris
  • Zlatá medaile na veletrhu EIMA 2001 Bologna

axera05disk.jpgDvě rozmetací lopatky jsou u AXERA-H EMCspojeny do jedné rozmetací lopatky dvojité. Tím je zabráněno zejména vlivu množstevního efektu. Sériově dodávaný speciální povlak VxR zvyšuje několikanásobně životnost proti tradičním rozmetacím lopatkám bez povlaku.

Zdánlivě bezvýznamný a přece tak důležitý detail: rozmetací disky AXERA-H EMC jsou dynamicky vyvážené.

Hraniční hnojení - volná jízda na hranici

hranicnihnojeni.jpgHraniční hnojen nebo hnojení okrajů ještě nikdy nebylo tak snadné a precizní jako dnes s AXERA-H EMC.

Bez zastavení nebo vystupování. Elektronicky řízené - během jízdy probíhá přestavení na hraniční hnojení, hnojení okrajů nebo hnojení klínů jak napravo i nalevo.

To šetří čas a hnojiva, zvyšuje výkon, šetří životní prostředí a plní požadavky předpisů pro hnojení.
Pomocí jednoho tlačítka.

Překládací návěs

axera06tws.jpgMaximální užitečná hmotnost spojená s nejvyšší precizností. To jsou překládací návěsy RAUCH TWS 7000.

Překládací návěs TWS splňuje ideálním způsobem požadavky praxe navysokou výkonnost, nízký tlak na půdu a vysokou flexibilitu.

Díky oddělené konstrukci rozmetadla a návěsu může být rozmetací technika kdykoliv vyměněna a přizpůsobena aktuálnímu stavu techniky.

Odpružená náprava šetří traktor, ulehčuje jízdu po komunikacích a zabezpečuje exaktní rozdělení hnojiva.

 Mimo sezónu hnojení může být TWS použit k transportu a překládání osiva.

Elektronika QUANTRON-P

axera07quantronp.jpgNejednodušší obsluha a kontrola. Logicky sestavené řídící menu palubního terminálu QUANTRON-P dovoluje pohodlné nastavení a obsluhu rozmetadla a dávkovací elektroniky.

Na velkém přehledném grafickém dispeji má řidič všechny důležité údaje
v zorném poli. Změny průtokového množství jsou ihned zaznamenány a hlášeny do kabiny. Obsluha se může zcela koncentrovat na jízdu.

 Dodatečné sériové rozhraní QUANTRON-P dovoluje připojení na univerzální terminály i v pomocném provozu. Tak může být práce rozmetadla řízena i v systému GPS a pomocí N-Senzoru.