Technika pro kompostování, biomasu a obnovitelné zdroje energie

Rauch AXIS

Nesená rozmetadla průmyslových hnojiv AXIS

 • rauch20.jpgstejnoměrné, přesné rozdělení hnojiva
 • přesné hnojení okrajů a hranic
 • jednoduché, rychlé a pohodlné seřízení rozmetadel
 • přihnojování
 • dlouhá životnost
 • progresivnost

RAUCH AXIS 20.1, 30.1., 30.1 W 
RAUCH AXIS 50.1

AXIS 20.1 , 30.1, 30.1 W

Potenciál pracovních šířek od 12 do 42 m spolu s užitečným zatížením až 3000 kg a revolučním rozptylovým systémem CDA...

AXIS otevírá novou dimenzi moderní techniky hnojení. Samozřejmostí již dnes bývá možnost vybavit stroj palubním počítačem QUANTRON E, GPS, příp. N-senzorem.

Technologie rozptylu a nastavení stroje CDA

axis01cda.jpgRozptylovací zařízení CDA umožňuje maximálně pohodlnou obsluhu při nejvyšší přesnosti rozptylu. Nastavením bočního výpadu jednoduše a rychle nastavíte celý stroj. Bezkonkurenčně rychlé a pohodlné řešení. 

Plynulým tokem hnojiva přes protáhlý otvor výpadu na lopatky se dosahuje nejpřesnějšího stupně rovnoměrnosti pro všechny posypové materiály nezávisle na aktuálním dávkování.

To jsou ideální předpoklady pro použití v precizním zemědělství.

agritechnika2003silver.gifMezinárodní ocenění

 • Stříbrná medaile na veletrhu AGRITECHNIKA 2005 v Hannoveru 
 • Stříbrná medaile na veletrhu AGRIBEX 2005 v Belgii
 • Zlatá medaile na veletrhu FIMA 2006 ve Španělsku

axis06granusafe.jpgSystém Granusafe - šetrná práce s hnojivem

Jedinečný systém, který nepoškozuje granulát, vede šetrně hnojivo ze středu disku na lopatky. Dokonalá souhra pomalu pulzujícího čechrače s pouhými 17 ot./min s omezovači turbulence ve tvaru kartáčů na výpadech a s usměrňovači toku Airfins, chlazenými vzduchem a optimalizovanými pro proudění - to vše zabraňuje víření vzduchu a nárazům zrn v citlivé oblasti. Při tom zůstává zachována struktura granulátů a letové vlastnosti. Výsledkem je přesný stupeň rovnoměrnosti posypu ve tvaru tupoúhlého trojúhelníku. 

 

Efektivní výkonnost 

eunorma137391.gifAXIS splňuje požadavek na zvýšení výkonnosti a snížení nákladů na hnojení. S nově vyvinutým dávkovacím jezdcem a unikátním efektivním přívodem hnojiva na lopatky se podařilo dosáhnout vynikajících pracovních rychlostí až 25 km/h beze ztráty přesnosti rozhozu.

I u pracovního záběru 36m při použití hnojiva NPK lze při pracovní rychlosti 25 km/h dosáhnout působivé hodnoty dávky hnojiva 330 kg/ha. 

 

Elegantní a jednoduchá zkouška dávky 

Jelikož rozdíly mezi různými druhy hnojiv mohou být značné, jistotu získáme teprve po provedení zkoušky dávky. Zkušební sada k přezkoušení hodnot uvedených v rozmetacích tabulkách se sériově dodává se strojem. 

Rafinovaný rychlouzávěr / matka rozmetacího disku usnadňuje vyjmutí rozmetacího disku bez použití nářadí. Tím vznikne dostatečný volný prostor pro výpad hnojiva: jednoduché pro zkoušku dávky, rychlé a pohodlné pro vyprázdnění zbytku hnojiva.

Rozmetací křivky - přesnost v praxi

AXIS umožňuje pracovní rychlosti až 25 km/h i při vysokých rozmetaných množstvích a velkých pracovních záběrech do 36m.

Dávka: 150 kg/ha, Hodnota variačního koeficientu (VK) - 6,76 %
Dávka: 350 kg/ha, Hodnota variačního koeficientu (VK) - 4,46 %
Dávka: 1150 kg/ha, Hodnota variačního koeficientu (VK) - 5,39 %

Technická data ke stažení:

Technická data rozmetadel AXIS.PNG (27kb)


AXIS 50.1 W

rauch50.jpgToto rozmetadlo představuje nejnovější rozšíření řady AXIS. Disponuje větším pracovním záběrem o rozsahu až do 50 m spolu s užitečným zatížením až 4000 kg a plně elektronicky ovladatelným rozptylovým systémem CDA, který umožňuje efektivně nastavit pracovní šířku, dávkování a druh hnojiva jednoduše přímo v kabině traktoru. Před prací není potřeba žádné seřízení ani jiné nastavení stroje, což AXIS předurčuje k využití v intenzivním zemědělství nebo provozu služeb.

AXIS otevírá nové možnosti moderní technice hnojení – je spojením všech předností předešlých řad a umožňuje výkonné a praktické použití. 

Navíc je obohacen o dvoubodový vážící online systém, který se na základě průběžného snímání hodnot váhy sám zkalibruje během práce. V důsledku tedy není potřeba zkouška dávky. Výhodou tohoto systému je neustálý přehled o množství spotřebovaného hnojiva a tím pádem i možnost vedení přesné evidence.

Samozřejmostí je možnost vybavení stroje vedle sériově dodávaného palubního počítače QUANTRON E, i GPS jednotkou, případně N-senzorem. 

Technologie rozptylu a nastavení stroje CDA

Plně elektronické rozptylovací zařízení CDA umožňuje maximálně pohodlnou obsluhu při nejvyšší přesnosti rozptylu. Automaticky dojde k nastavení pracovní šířky, dávky i druhu hnojiva, což je naprosto bezkonkurenční řešení. Plynulým tokem hnojiva přes protáhlý otvor v disku je dosaženo nejrovnoměrnějšího posypu nezávisle na druhu posypu nebo dávkování. To jsou ideální předpoklady pro použití v precizním zemědělství.

Systém Granusafe - šetrná práce s hnojivem 

1df1bb214a3f091586407db2f76de671_f71.jpgSystém Granusafe je vynikající systém nepoškozující granulát. Hnojivo je šetrně vedeno ze středu disku na lopatky. Pomalu pulzující čechrač pracujícího při nízké rychlosti 17 ot./min s omezovači turbulence ve tvaru kartáčů na výpadech a usměrňovači toku Airfins chlazenými vzduchem a optimalizovanými pro proudění - to vše zabraňuje víření vzduchu a nárazům zrn v citlivé oblasti. Zůstává zachována struktura granulátu a jeho letové vlastnosti, výsledkem je pak rovnoměrný posyp ve tvaru rovnostranného trojúhelníku.

Efektivní výkonnost

AXIS splňuje požadavek na zvýšení výkonnosti a současné snížení nákladů na hnojení. S nově vyvinutým dávkovacím jezdcem a unikátním efektivním přívodem hnojiva na lopatky je dosaženo vynikajících pracovních rychlostí (až 25 km/h ), aniž by došlo ke ztrátě přesnosti rozhozu. I u pracovního záběru 36 m při použití hnojiva NPK lze při maximální pracovní rychlosti dosáhnout působivé hodnoty dávky hnojiva 330 kg/ha.

Zkouška dávky již není potřeba!

Identifikační systém hnojiva

Tento systém umožňuje rychlé nastavení rozmetadla při použití neznámých druhů hnojiv.

Rozmetací křivky - přesnost v praxi

AXIS umožňuje pracovní rychlosti až 25 km/h i při vysokých rozmetaných množstvích a velkých pracovních záběrech do 36m.

Dávka: 150 kg/ha, Hodnota variačního koeficientu (VK) - 6,76 %
Dávka: 350 kg/ha, Hodnota variačního koeficientu (VK) - 4,46 %
Dávka: 1150 kg/ha, Hodnota variačního koeficientu (VK) - 5,39 %

Rozptylové obrazy, které přesvědčí

Tvar rozptylového obrazu určuje, jak kvalitně a s jakou přesností je hnojivo rozdělováno v příčném směru. Čím více se rozptylový obraz podobá rovnostrannému trojúhelníku, tím je rozmetadlo méně citlivé vůči kvalitě hnojiva, vnějším vlivům a chybám obsluhy.

Příslušenství

Možnost použití různých nástaveb a příslušenství umožňuje stroji a tím i celé výrobě větší flexibilitu, všestrannost a mnohdy i příznivější variantu hnojení, která se v konečném důsledku odrazí i na nákladech a efektivnosti výroby.

 • axis06granusafe.jpgnástavby 
 • osvětlení
 • krycí plachty
 • ochranný rám 
 • osvětlení dopředu BLF 50

Popis základního vybavení

TELIMAT T50

Zařízení TELIMAT T50 zajišťuje přesně ohraničený rozptyl a rozptyl na okrajích pole bez snížeností efektivity práce. Zařízení pracuje hydraulicky a má dálkové ovládání.

QUANTRONE-E  

QUANTRONE-E je zařízení pro elektronické dávkování hnojiva v závislosti na rychlosti pojezdu. Ovládání je prováděno z menu na přehledném displeji pomocí tlačítek.

Osvětlení dozadu je součástí stroje.