Technika pro kompostování, biomasu a obnovitelné zdroje energie

Kompostový čaj

Ušlechtilé produkty z kvalitního kompostu – cesta ke snížení závislosti na chemických prostředcích

Kompostový čaj

V podstatě jde o tekutý extrakt toho nejlepšího, co lze získat z kvalitního kompostu - tekutá forma rozšiřuje možnosti jeho využití: může se aplikovat jak běžnou zálivkou, tak postřikem na povrch rostlin; většinou jednou za týden nebo dva.

Kompostový čaj působí na rostliny nejen jako hnojivo, ale lze ho obohatit i o látky, které zeleň zároveň chrání před škůdci nebo plísněmi. Kompostový čaj se připravuje vždy čerstvý. Během přípravy čaje projde kvalitní vybraný kompost procesem, při němž se z něj v podstatě vylouhují užitečné látky. Čajovým kompostem se doporučuje zalévat zhruba jednou za týden až deset dní. K přípravě čaje je nutná pouze kvalitní voda.

Do použitého kompostu lze během přípravy přimíchat ještě další látky, které přidají živiny a podpoří množení užitečných bakterií, případně lze přidat cenné minerály.

Prostřednictvím postřiku či zálivky kompostovým čajem rostlinám dodáte potřebné živiny, posílíte jejich imunitu a současně je ošetříte i látkami, které je ochrání proti škůdcům, nemocem a plísním. Tedy vše, co potřebují, aby prosperovaly. Tento čaj je tedy plnohodnotnou a čistě přírodní alternativou chemických hnojiv a pesticidů.

Profi přístroje na extrakci kompostového čaje

KEX 10/40

KEX 25/100

KEX 100/400